Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
[email protected]
+88 (0) 101 0000 000

İnstagramda Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

İnstagrama kaydolurken sizden bir telefon numarası isteyecektir. Bunun sebebi sizin gerçek bir kişi olduğunuzu doğrulamaktır. Eğer telefon numaranıza erişimi kaybettiyseniz veya yeni bir telefon numarasına geçiş yaptıysanız, telefon numaranızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Telefon numaranızı güncel tutmak, hesabınıza erişimi kaybettiğiniz hesabınızı kurtmak amacıyla size SMS ile doğrulama kodu gönderilir, telefonunuza gelen doğrulama kodunu istenilen yere yazdığınızda hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Instagram’da Numara Değiştirmenin Önemi

İnstagramda telefon numaramızın bulunmasının nedeni, telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerin, kullanıcı adınızı veya İnstagram üzerindeki diğer herhangi bir bilgiyi bilmeden bile sizi İnstagramda kolayca bulmasını sağlamaktır. Telefon numaranızı herkese açık profilinizde isterseniz gizleyebilirsiniz.

İnstagram, gizlilik politikaları konusunda oldukça açık bir tutum sergilemektedir; sağladığınız profil bilgileri, telefon numarası, isim-soyisim gibi bilgiler platformda bulunmanıza izin vermektedir. Bu bilgileri girmediğiniz takdirde İnstagram üzerinden hesap açamazsınız ve bir işlem yapamazsınız.

Instagram Telefon Numarası Değiştirme

Herhangi bir sebepten dolayı numaranızı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. İnstagram telefon numaranızı değiştirmek için sizden ek bir şey talep etmez. Yeni telefon numaranızı girerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. İnstagramda telefon numaranızın nasıl değiştirildiğini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. İnstagram uygulamasını telefonunuzdan açık hale getirin.
  2. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan kendi profil simgenize tıklayın.
  3. Profilinizde, biyografinizin altında bulunan Profili Düzenle seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
  4. Çıkan ekranda aşağı doğru kaydırın ve telefon numarası seçeneğini bulun ve tıklayın.
  5. Yeni telefon numaranızı istenilen alana girin ve sonraki seçeneğine tıklayın.
  6. Yeni telefon numaranıza gelen SMS kodunu sizden isteyecektir. Bunun sebebi ise bu telefon numarasının size ait olduğunu kesinleştirmek içindir.
  7. İşlemleri tamamladığınızda sağ üst köşede bulunan Onay işaretine dokunun ve işlemlerinizi bitirin.

Yeni telefon numaranız eskisi gibi gizli tutulacaktır ve telefon numaranız eskisinin yerine aktif hale gelecektir. Sizin de gördüğünüz gibi telefon numarası değiştirme işlemi oldukça basit ve kolay bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Telefon numaranızı sürekli güncel tutmayı unutmayın. Telefon numaranızı uygulama üzerinden istediğiniz zaman değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlat
7/24 Canlı Destek
Merhabalar, WhatsApp hattımızdan bizlere 7/24 olarak ulaşabilirsiniz.