Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info

Instagram’da Müzik Nasıl Paylaşılır?

Instagram kitlesi günden güne sürekli büyüyor olması durumu hizmetlerini,özelliklerini genişletmelerine  ve algoritmalarını geliştirmeye itiyor onları. Instagram profiliniz muhtemelen sizin hakkınızda diğer tüm sosyal platformlardan daha fazla kişisel ayrıntılarınızı ortaya koyuyor. Yeni gelen Instagram hikayelerine müzik ekleme özelliğiyle artık daha kolay bir şekilde müzikler paylaşabilirsiniz. Instagram Hikayeleri yapmak kolaydır, ancak onları daha ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız bu yöntemlere bir göz atın. Neyse ki Instagram, hikayelerinizi mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmek için bir dizi yeni araç sunuyor bize. Instagram, kendi kütüphanesinden ve Shazam, Spotify ve SoundCloud gibi en sevdiğiniz müzik servislerinden bir dizi melodiye ulaşma olanağı sunar.

İlk olarak, doğrudan Instagram’dan müzik ekleyeceğiz. Öncelikle kamera düğmesine veya Hikayeniz simgesine basın. Kamera ekranında fotoğrafınızı veya videonuzu çekin. İstediğiniz filtreleri veya özel efektleri uygulayın. Hikayenize bir melodi eklemeye hazır olduğunuzda, ekranın üst kısmındaki Çıkartma simgesine dokunun. Ardından Müzik etiketine dokunun.

Müzik ekranında, belirli bir melodi aramak için ekranın üst kısmındaki arama alanını kullanın. Şarkı, sanatçı veya albüme göre arama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir şarkı mı buldunuz? Kısa bir klip dinlemek için Oynat düğmesine dokunun. Aklınızda belirli bir şarkı veya sanatçı yoksa, Popüler, Türler (rock, pop, caz, klasik, sinematik) veya Moods’a (eğlenceli, neşeli, romantik, tatlı) göz atın.

Bir seçim yapmaya hazır olduğunuzda, hikayenizde istediğiniz şarkıya dokunun. Hikayeniz için statik bir resim kullanıyorsanız, müzik en fazla 15 saniye boyunca çalışır. Instagram’ın ayrı 15 saniyelik bölümlere ayırdığı bir videoyla çalışıyorsanız, müzik tüm video çalıştığı sürece çalacaktır. Bir fotoğrafla artık parçanın hikayenizde hangi bölümünün çalınacağını belirleme fırsatına sahip olacaksınız. Şarkının eklenmesini istediğiniz kısmını bulduğunuz an  gelene kadar kaydırma çubuğunu hareket ettirmeye devam edin. Görüntüsünü değiştirmek istiyorsanız fotoğrafın küçük resmine dokunarak değiştirebilirsiniz.

Bazı şarkılar arasından seçim yapabileceğiniz birden fazla görüntü bulunur, hatta bazıları müzik çalarken ekranda görünen şarkı sözleri bile sunar. Seçtiğiniz resimden memnun olduğunuzda Bitti’ye dokunun ve şarkı hikayenize bir çıkartma şeklinde eklenir.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlat
7/24 Canlı Destek
Merhabalar, WhatsApp hattımızdan bizlere 7/24 olarak ulaşabilirsiniz.