Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
[email protected]
+88 (0) 101 0000 000

Instagramda Hikaye Arkasına Renk Nasıl Eklenir?

Instagramın harika özelliklerinden birisi olan Instagram paylaşımlarını kendi hikayenizde paylaşabilme özelliği olmasıdır. Her hangi bir paylaşımda, paylaş seçeneğine dokunarak, Hikayeme Gönderi Olarak Ekle seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Bu güzel bir özellik çünkü başkalarının fikirlerini, sevdiğiniz paylaşımları kendi hikayenizde kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz. Ancak, çoğu zaman paylaşımları hikayenize eklediğinizde, Instagram arka plan rengi çok güzel olmayabilir çünkü paylaşım içeriğiyle alakalı renkler ile arka planı otomatik dolduracaktır.

Instagramda Hikaye Arkasına Renk Nasıl Eklenir?

  1. Kalem işaretinin üzerine tıklayın.
  2. Bir renk seçin veya belirli bir rengi seçmek için damlalık aracını kullanın.
  3. Arkaplan üzerinde bir veya iki saniye parmağınızı basılı tutun.
  4. Seçtiğiniz renk arka plana uygulanmıştır.

Renkleri, paylaştığınız içeriğe daha uygun bir renk yapmak istiyorsanız, tüm renklerin bulunduğu bölüme gitmeniz gerekecektir. Bunun için herhangi bir renk seçeneğine basın.

Artık hikayeniz paylaşıma hazır bir hale geldi. Ancak bu arka plan rengini değiştirme işlemi sadece başka bir kullanıcıdan alıntı yaptığınız paylaşımlarda geçerli olacaktır veya yanlızca hikaye üzerine yazı yazacaksanız geçerlidir.

Bu özelliğin çalışmadığı bir nokta vardır, size bu noktadan bahsedelim. Galerinizden dikey olmayan bir fotoğraf veya video yüklediğinizde Instagram uygulaması arka planda kenar boşluklarını doldurmak için otomatik bir arka plan rengi seçer. Düz bir arka plan rengi oluşturmak için ekrana bastığınızda, hikayenizdeki tüm fotoğrafı veya tüm videoyu kapsar ve ekran tamamen o renge bürünür.

Arka Plan Renginizi Sıfırdan Yapın

Arka plan rengini sıfırdan yapmak kolay bir işlemdir. Kapwing.com’a gidin ve Start Editing kısmına giriş yapın. Sizi Instagram hikayenizi sıfırdan oluşturabileceğiniz bir düzenleme paneline yönlendirecektir.

Boyut seçerek işleme başlayın, 16:9 Instagram için en ideal boyutlardır. Ardından Studio’nun ‘’Resimler’’ sekmesinde arka plan renginizi dilediğiniz gibi değiştirin.

Arka planınızı hazırladıktan sonra ‘’Yükle’’yi seçin ve Instagram hikayenizde kullanmak istediğiniz fotoğraf veya videoları ekleyin. Yaratıcı olmayı unutmayın! Kapwing Studio, istediğiniz kadar katman eklemenize ve hikayenize müzik, metin ve filtreler eklemek için olanak sağlar.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlat
7/24 Canlı Destek
Merhabalar, WhatsApp hattımızdan bizlere 7/24 olarak ulaşabilirsiniz.