Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info

Instagram’da Az Bilinen Muazzam Özellikler

Instagram kişisel kullanım için ve işletme hesaplarınız için önemli bir sosyal medya platformudur. Bu yazımızda Instagram’da bilmediğiniz, ancak işinizi daha kolay yönetmenize, takipçi sayınızı arttırmada, diğer platformlarda çapraz tanıtım yapmanıza ve işletmenizde daha fazla satış yapmanıza yardımcı olacak birkaç özellikten bahsedeceğiz.

Instagram’da Bilinmesi Gereken Özellikler

Instagramda aşağıda söz ettiğimiz özelliklerden bazıları Instagram akışınızı düzenlemenize ve en sevdiğiniz paylaşımları takip etmenize yardımcı olacaklardır. Bunları yaparken sen de hızlıca Instagram takipçi satın al.

Instagram’da Bilinmesi Gereken Özellikler

  1. Arşivleme

Bir süre önce paylaştığınız ancak şimdi size hoş gelmeyen bir gönderinizi kaldırmak istiyorsanız, kaldırmanıza gerek kalmadan diğer kullanıcılara gizleyebilirsiniz. Bir paylaşımı sildikten sonra pişman olabilirsiniz ve tekrar geri getiremezsiniz. Ancak arşivleme özelliğiyle diğer kullanıcıların görmesini engelleyebilirsiniz.

  • Arşivlemek istediğiniz paylaşımı açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Daha sonra ‘’Arşivle’’ seçeneğini seçerek diğer kullanıcıların bu paylaşımını görmesini engelleyebilirsiniz.

Gönderi otomatik olarak Arşiv sayfanıza eklenir ve dilediğiniz zaman tekrar profilinize getirebilirsiniz.

  1. Hızlı Yanıtlar

Eğer bir işletme hesabı yönetiyorsanız, aynı cevabı tekrar tekrar yazmaktan sıkılmış olmalısınız.

Hızı Yanıtlar’ı Ayarlar > İş > Hızlı Yanıtlar bölümünde bulabilirsiniz. Buradan Yeni Hızlı Yanıt’ı seçin ve Hızlı Yanıt’ı bir Kısayolla ve önceden doldurulacak İletiyi adlandırın. Instagramda size en çok sorulan sorulara cevap veren biz kaç Hızlı Yanıt oluşturmanızı öneririz.

  1. Yakın Arkadaş Listesi

Sadece arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz içerikleri başkalarının görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bu yüzden Instagram kısa bir süre önce Yakın Arkadaş Listesi adında yeni bir özellik getirdi.

Bu özelliği Ayarlar’ın altında göreceksiniz, bu kısımda sadece Yakın Arkadaşlar Listenize eklemek istediğiniz arkadaşları ekleyin. Listenizi oluşturduktan sonra hikayenizi içinde beyaz yıldız bulunan yeşil daireye tıklayarak Yakın Arkadaşlarla paylaşma seçeneğiniz bulunur. İstediğiniz zaman listeye birisini ekleyebilir ve listeden kaldırabilirsiniz.

  1. Fotoğraflarınızı Düzenleyin

Instagram aynı zamanda fotoğraf düzenleyici olarak da kullanılabilir. Profesyonel uygulamalarla bir değil ancak iyi bir panele sahiptir.

  • Bir fotoğraf seçin ve ardından İlerle’yi seçin, daha sonra ‘’Düzenle’’ye dokunun.
  • Düzenleme seçeneklerini fotoğrafın altında göreceksiniz.

Ayarlama, Parlaklık, Kontrast gibi seçenekleri görmek için ekranı kaydırın.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlat
7/24 Canlı Destek
Merhabalar, WhatsApp hattımızdan bizlere 7/24 olarak ulaşabilirsiniz.