Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info

Instagram Spam Sorunu Nedir, Nasıl Çözülür?

Instagram uygulaması içerisine bilindiği üzere milyarlarca kişi bulunmaktadır. Günümüzde Instagram gönderilerine aralıksız bir şekilde yorum yazmak ve GT gibi yorumları peş peşe yapılması durumunda hesaplar bir süre sonra spama düşmektedir. Bu konuda Instagram tarafından alınacak olan hata Geçici olarak engellendin şeklindeki hatadır. Bu tür işlemlere devam edilmesi durumunda hesabınız tamamen Spama düşecek ve hesabı tekrar kullanıma açmanız bir hayli zor olacaktır. Instagram uygulamasında spama düşmek için birçok neden bulunmaktadır.

Instagram Spam Düşme Nedenleri

Instagram uygulaması içerisinde birçok spama düşme nedeni olabilir. Bu nedenlerden birisi 1 dakika içerisinde 50 kişiye birden takip isteği yollamaktır. Bir gönderiye giriş yaparak veya bir hesaba giriş yaparak sürekli olarak takip isteğinin atılması durumunda bu konuda spama düşülebilir. Bu konuda zamana yaymak sizin için daha mantıklı olacaktır. Özellikle 1 dakika içerisinde 60 kişiyi birden takip etmeniz hesabınızın spama düşmesine neden olmaktadır.

Instagram spama düşme nedenlerinden birisiyse fotoğrafları aralıksız bir şekilde beğenmektir. Çoğu kişi bu nedenden ötürü spama düşmektedir. Bu durum kişiler tarafından bilinçli ve bilinçsiz şekilde yapılabilmektedir. Çoğu kişi eline telefonu aldığı zaman bu konuda Instagram içerisinden sürekli olarak beğeni yapabilmektedir. Bu sırada Instagram tarafından gönderilen uyarıda Geçici olarak engellendin hatası ön plana çıkmaktadır. Sürekli olarak beğenmek yerine zamana yayarak beğenmek daha yerinde bir adım olacaktır.

Instagram Spama Düştüğümü Nasıl Anlarım?

Instagram uygulaması içerisinde spama düştüğünüzü anlamak için bu konuda Instagram sizlere otomatik olarak bir mesaj göndermektedir. Bu mesaj içerisinde Geçici olarak engellendin yazısı ortaya çıkmaktadır. Bu yazıyla birlikte spama düştüğünüzü anlayabilirsiniz. Instagrama girdikten sonra ana sayfanızın yenilenmeme durumunu görürseniz bir diğer belirti olarak görebilirsiniz. Ayrıca Instagram içerisindeki gönderilerin hiçbirini görememek sizin spama düştüğünüzün bir diğer belirtisi olabilmektedir. Instagram uygulaması içerisine özellikle spama düşmemek için süreklii olarak mesaj atmamanız, beğeni yapmamanız ve takip etmemeniz gerekmektedir. Bu konuda ayrıca +18 içeriklerin paylaşımını hesabınızın içerisinde yapmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde Instagram hesabınız spama düşer be kullanılamaz hale gelir.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlat
7/24 Canlı Destek
Merhabalar, WhatsApp hattımızdan bizlere 7/24 olarak ulaşabilirsiniz.