Support & Downloads

Quisque actraqum nunc no dolor sit ametaugue dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consyect etur adipiscing elit.

s f

Contact Info

Instagram Hesabımı Nasıl Dondurabilirim?

Sosyal medya kullanımına biraz ara vermek istiyorsanız bu konuda kişilerin yapması gereken işlem dondurma işlemidir. Özellikle Instagram özelinde yer alan hesabınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız ve kısa bir süreliğine ara vermek istiyorsanız Dondurma işlemini yapabilirsiniz. Bu konuda daha sonra Instagram uygulamasına giriş yapacağınızı düşünüyorsanız bu konuda silme işlemlerini uygulamanıza gerek yoktur. Instagram uygulaması içerisinden dondurma işlemini yapmanız yeterli olacaktır. Bilindiği üzere sosyal medyalar hayatımızın bir parçası haline geldi. Sosyal medya kullanımını sınırlandırmak ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız dondurma işlemlerini yapabilirsiniz. Instagram uygulaması özellikle gün içerisinde işlemlerinizi yapmakta sınırlandırıyorsa bu konuda gereken önlemleri almanız gerekmektedir. Uygulamanın sizi çok fazla alıkoyması bir bağımlılık işareti olabilir. Bu nedenle dondurma işlemlerini uygulama içerisinden basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Instagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram dondurma işlemlerini yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Öncelikle Instagram.com adresine giriniz veya mobil uygulamasını açınız.
  • Bunun ardından profil sekmesini açarak profili düzenle kısmına giriş yapınız.
  • Açılan sayfada karşınıza hesabımı geçici olarak kapat seçeneği karşınıza çıkacaktır.
  • Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza neden kapattığınıza dair sorular gelecektir. Bu konuda istediğiniz bir cevabı seçerek veya altta yer alan kutucuğa ara vermek istediğinizi yazabilirsiniz.
  • Seçimleri yaptıktan sonra hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayınız. Bu konuda şifreyi girmeniz yeterli olacaktır.

Instagram hesabınızı bu şekilde dondurabilirsiniz. Dondurma işlemlerinizi yaptıktan sonra diğer kişiler sizin hesabınızı görmeyecektir. Hesabınız Instagram üzerinden siz açana kadar yok olacaktır. Instagram hesabınızı tekrar açmaya karar verdiğiniz zaman bu konuda fotoğraflarınızın gelmesi biraz uzun sürebilir. Bu konuda hesabınız geçici olarak kapandı fakat fotoğraflarınızın bir daha gelmeyeceğini düşünmeyiniz. Fotoğraflarınızın tekrar geri gelmesi en az 7 gün sürmektedir. Bu konuda hesabı geri açmak için 3 saat beklemeniz gerekmektedir. Hesabınızı dondurduktan sonra açabilirsiniz. Fakat Instagram hesabınızı tekrar dondurduktan sonra 1 hafta içerisinde tekrar dondurma işlemi yapamazsınız. Tekrar dondurma işlemlerini yapabilmek için en az 1 haftanın geçmesi gerekmektedir. Bu konuda dondurma yapıp yapmamak size kalmış bir durumdur.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlat
7/24 Canlı Destek
Merhabalar, WhatsApp hattımızdan bizlere 7/24 olarak ulaşabilirsiniz.